cop01W czwartek 25.10 klasy siódme brały udział w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych z okazji 24.Sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu. Konferencja ta odbędzie się w Polsce już po raz trzeci, a jej tegorocznym gospodarzem będzie miasto Katowice.

Podczas aktywnych warsztatów uczniowie dowiedzieli się jakie są przyczyny i skutki zmian klimatu. Przypomnieli sobie znaczenie takich terminów jak: ocieplanie klimatu, pogoda, klimat, odnawialne źródła energii, efekt cieplarniany czy gazy cieplarniane. Brali udział w pokazie eksperymentów, jak również eksperymentowali w grupach dowiadując się w ten sposób np. Jak powstają chmury.

Zajęcia odbywały się na rynku katowickim w pawilonie edukacyjnym "Dobry klimat". Fotogaleria