24232881 1860320910946530 4799739563138108586 n

Dzień 5 grudnia był dniem szczególnym dla naszej śląskiej tradycji - w tym dniu jak co roku obchodziliśmy BARBÓRKĘ
Już po raz 16 w naszej szkole odbyło się uroczyste świętowanie dnia górnika. Z tej okazji w mury naszej szkoły zaproszeni zostali honorowi goście reprezentujący władze miasta Katowic oraz członkowie górniczych rodzin naszych wychowanków.
Publiczność została zabrana w podróż przez śląskie tradycje. Nie zabrakło gwary, piosenek czy tańców. Jednak jako szkoła o silnie zakorzenionej tradycji, nie zawahaliśmy się na sięgnięcie po nowoczesne obrządki. Uczniowie klasy VII przedstawili nam zachodnią tradycję Halloween, konfrontując ją ze śląskimi opowieściami o straszkach i innych bebokach. Nie zabrakło również śląskiej historii o Smoku wawelskim czy "Ody do krepla". Dzieci z klas najmłodszych zabawiły gości tańcami, a wszystkie występy zostały przeplecione tradycyjnymi śląskimi piosenkami w wykonaniu chóru szkolnego.

Wszystkim górnikom i ich rodzinom życzymy pomyślności i zdrowia, żywiąc nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w takim samym, licznym gronie na kolejnej Barbórce.

Bogaty materiał zdjęciowy znajduje się na szkolnym FECEBOOKU