top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

 Kalendarium zajęć i akcji w ramach "Szkoły promującej zdrowie"

Marzec 2019

28.03.2019
Robimy wiosenne kanapki z pasta z twarozka i zielona cebulką

14.03.2019 Jak co roku zaprosiliśmy do nas dzieci z załęskich przedszkoli. Przybyły na organizowaną przez naszą szkołę Olimpiadę Przedszkolaków. Impreza rozpoczęła się prezentacją multimedialną na temat igrzysk olimpijskich - ich historii, idei oraz symboli. Następnie odbyła się ceremonia otwarcia igrzysk z wprowadzeniem flagi i znicza olimpijskiego i odegraniem hymnu. Gdy Olimpiada Przedszkolaka 2019 została oficjalnie otwarta, po rozgrzewce można było już przystąpić do konkurencji sprawnościowych. A były to m.in. : bieg z przekazywaniem piłki, rzuty woreczkami do celu, biegi przez płotki. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem brały udział w zawodach, każdy chciał jak najszybciej dobiec do mety i zdobyć punkty dla swojej drużyny.

W przerwie uczniowie naszej szkoły: Igor Kuźnik z klasy IV i Kuba Kuźnik z klasy I B zaprezentowali swoje umiejętności w judo. Na zakończenie igrzysk przedszkola zostały nagrodzone pucharami za zdobycie mistrzostwa sportowego, a każdy ich uczestnik stanął na najwyższym stopniu podium i dostał pamiątkowy dyplom.  Pamiątkowe puchary dla przedszkoli ufundował Urząd Miasta Katowice, a nagrody Rada Jednostki Pomocniczej nr 7. Bardzo dziękujemy! Mamy nadzieję, że przedszkolaki dobrze się bawiły i będą mile wspominać naszą szkołę.

Luty 2019

09.02.2018 Promocja zdrowych i bezpiecznych ferii (foto01, foto02, foto03)
08.02.2019
Dzisiaj odbył się apel poświęcony bezpiecznym feriom zimowym, które właśnie rozpoczynamy.Apel przygotowała klasa druga, która przypomniała nam kilka ważnych zasad zabaw zimowych.
07.02.2019
Podczas zajęć prozdrowotnych rozmawialiśmy w tym tygodniu o układzie ruchu. Nazywaliśmy poszczególne kości, rozmawialiśmy o tym, jak dbać o swój kręgosłup. Wykonaliśmy też pracę techniczną - śmieszne kościotrupy.

Styczeń 2019
27.01.2019 Uwaga na wirusy. Zabiepieczamy sie przed chorobą.
07.01.2019
Dzisiaj klasa druga zajęcia wychowania fizycznego spędziła na boisku szkolnym korzystając z bardzo korzystnych warunków pogodowych. Dzieci wreszcie mogły wyszaleć się na śniegu. Zabawa była bardzo udana. Może to jeszcze powtórzymy?

Grudzień 2018
22.12.2018 Wycieczka realizowana w ramach projektu "Przyszłość należy do nas, czyli jak pokierować swoją edukacją “ współfinansowanego z Funduszy Europejskich. Uczniowie będący uczestnikami projektu byli w Chęcinach niedaleko Kielc w Centrum Nauki " Leonarda da Vinci" oraz Dworze Starostów Chęcińskich gdzie zjedli pyszny obiad a w ogrodach odbyły się zabawy na śniegu.
07.12.2018
W tym tygodniu w świetlicy rozmawialiśmy o powietrzu i smogu. Przy okazji dzieci zapoznały się z mechanizmem oddychania i wykonały model płuc.

Listopad 2018
26.11.2018 „Szczyt Klimatyczny w Katowicach – konkurs plastyczny”. W tym roku Miasto Katowice po raz pierwszy zostaje gospodarzem Szczytu Klimatycznego ONZ – COP24. Z tej okazji uczniowie miejskich szkół podstawowych i średnich zostali zaproszeni do wzięcia udziału w przygotowaniu prezentów dla delegatów państw członkowskich ONZ, którzy w grudniu odwiedzą miasto. Prezenty będą miały formę plastyczną, przestrzenną. Zostaną przygotowane własnoręcznie przez kilkuosobowe zespoły uczniów z każdej z katowickich szkół publicznych. W Miejskim Domu Kultury "Koszutka" odbyło się losowanie krajów. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI Wiktoria Pawlak, która wylosowała Kubę.

Uczennice naszej szkoły: Roksana Mojak z klasy V, Oliwia Dziwosz z klasy VI, Wiktoria Pawlak z klasy VI i Angelika Mateja z klasy VIIA pod opieką pani Barbary Kurzak – Kawki przygotowały obraz na płótnie – upominek dla przedstawicieli Kuby, którzy uczestniczyć będą na Szczycie Klimatycznym w Katowicach. 26 listopada odbył się wernisaż wystawy przygotowanych przez uczniów katowickich szkół prac plastycznych. Prace można oglądać do 2 grudnia na wystawie w Galerii Teatru Korez przy placu Sejmu Śląskiego 2.
25.11.2018
PEŁNA MOBILIZACJA! Możemy zdobyć CZUJNIK JAKOŚCI POWIETRZA dla Załęża! Musimy tylko dostać się do pierwszej setki w rankingu wniosków. Zgłoszona
lokalizacja czujnika to ul. Gliwicka 150 - blisko naszej szkoły. Skoro dają, to bierzmy, trzeba tylko solidarnie o to zawalczyć
24.11.2018 Osiemnaście śmiałków wyruszyło na dwudniową wycieczkę do Węgierskiej Górki
14.11.2018
13 listopada odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Katowic Szkół Podstawowych w szachach. Spośród naszych szachistów najlepszy wynik osiągnęła Julia, która odniosła zwycięstwo w swojej grupie, za co otrzymała puchar. Pozostali zawodnicy uzyskali następujące rezultaty w grupach: Matylda - 4 miejsce, Szymon - 17 miejsce, Igor - 5 miejsce, Oskar - 16 miejsce, Rafał - 36 miejsce. Gratulujemy!
12.11.2018
Śniadanie daje moc w klasie I A
08.11.2018
- Dzień 8. listopada obchodzony jest w Europie jako Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (pdfpdf). Jako Szkoła Promująca Zdrowie, w tym dniu bierzemy udział w akcji Śniadanie Daje Moc!  Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy energię do nauki, lepiej koncentrujemy się podczas lekcji i mamy siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!  W Dniu "Śniadanie Daje Moc" wspólnie przygotowaliśmy i zjedliśmy zdrowe drugie śniadanie. Było pyszne! Przypomnieliśmy o 12 zasadach zdrowego odżywiania (pdfpdf)

 

Październik 2018
10.10.2018 - Pierwszaki odwiedziły dziś salę zabaw "Świat Dory". Była to świetna okazja do zabawy i integracji uczniów. Dzieci mogą tutaj skakać i biegać, w labiryntach wspinać się po schodkach i linkach, przeczołgiwać tunelami, zjeżdżać z różnego rodzaju zjeżdżalni, np. saneczkami. Jest też basen z kolorowymi piłeczkami i trampolina. Zajęcia sportowe i rekreacyjne to żywioł dzieci!
06.10.2018 -
W ramach zajęć "Nie nudzę się w sobotę" grupa dzieci odwiedziła "GEO sferę" w Jaworznie.
02.10.2018
- Dziesięć Przykazań Lekkiego Tornistra  - Informujemy rodziców jak zadbać, aby tornister dziecka nie był zbyt ciężki, a kręgosłup narażony na przeciążenia. Dbamy o zdrowe kręgosłupy dzieci!

Wrzesień 2018

26.09.2018 - Klasa II na wycieczce u pszczelarza.
24.09.2018 - Poniedziałkowy apel poświęcony akcji "Sprzątanie Świata".
22.09.2018 - 4. Dni Energii Katowice. Wycieczka do oczyszczalni ścieków Gigablok. Zajęcia z cyklu "Nie nudzę się w sobotę".
22.09.2018 - Weekendowa wycieczka w góry. Tym razem zdobyliśmy Soszów.
21.09.2018 - Sprzątanie Świata. Jak co roku wzięliśmy udział w akcji "Sprzątanie Świata". Tym razem zbieraliśmy śmieci w Parku Śląskim, a klasy pierwsze na terenie wokół szkoły. Było sporo pracy, ale przy pięknej słonecznej pogodzie i doskonałych humorach.
16.09.2018 - W sobotę odbył się piknik z okazji Dni Załęża, na którym również występowali uczniowie z naszej szkoły. Zajęliśmy też II miejsce w turnieju piłki nożnej o Puchar Prezydenta.
14.09.2018 - Spotkanie pierwszaków z policjantami na temat bezpiecznej drogi do szkoły. na temat bezpiecznej drogi do szkoły. Oprócz uczestnictwa w pogadance dzieci miały też ćwiczenia praktyczne na przejściu dla pieszych.
10.09.2018 - Rozpoczynamy zajęcia w ramach Środowiskowego Programu Profilaktycznego.Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.