top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w jednej z katowickich szkół przygotowano nietypową akademię

Jak w dobie internetu, laptopów i mp3 mówić młodym ludziom o historii, świecie u łanów, legionów albo o rozbiorach? Czy wystarczą „zwykle" akademie - kilka wierszy i statyczna dekoracja z tyłu? To pytanie jest aktualne szczególnie teraz, gdy coraz więcej mówi się o „wychowaniu patriotycznym" Jak więc uczyli historii w multimedialnym świecie i zaszczepiać u dzieci i młodzieży zainteresowanie przyszłością Polski? Uczniowie i nauczyciele z Szkoły Podstawowej nr 22 w katowickiej dzielnicy Załęże świetnie poradzili sobie z tym tematem. Zrealizowali ciekawy projekt ,,multiakademii" polegający na przedstawieniu historii za pomocą najnowocześniejszej techniki.

- Dysponuje my w naszej szkole bardzo dobrym sprzętem multimedialnym - podkreśla Katarzyna Młoźniak-Grabowska, nauczycielka i współautorka akademii. - Otwiera to przed nami, nauczycielami, zupełnie nowe możliwości. I my je wykorzystujemy. Jednak nie u dałoby się tego wszystkiego zorganizować gdyby nie pomoc uczniów z samorządu szkolnego. - To niebyła pierwsza akademia w której biorę udział - opowiada Ala Swoboda, uczennica piątej klasy. - Ale w przypadku tej szczególnie się staraliśmy. Bo była zupełnie inna. Wykorzystując technikę komputerową, w tym rzutnik multimedialny, uczniowie podczas akademii obejrzeli mapki, bitwy i postacie historyczne. Z ekranu przemówili Tadeusz Kościuszko i Józef Piłsudski. Multiakademia miała charakter interaktywny - widzowie „wspierali" występujące osoby w... śpiewaniu pieśni patriotycznych.

- Nie mieliśmy żadnych problemów ze stworzeniem takiej multimedialnych prezentacji - przekonuje Młoźniak-Grabowska - Poza tym warto robić takie rzeczy. Dzięki temu sztywne dotąd akademie można zastąpić ciekawymi wykładami opatrzonymi odpowiednią oprawą graficzną. Jestem przekonana, że tą drogą łatwiej trafić do młodych ludzi, zaszczepić w nich zainteresowanie historią i nauczyć ich - ją rozumieć- dodaje, (sek)
Dziennik Zachodni 14.XI.2006 str. 41
 

Zapraszam do fotogalerii szkolnej, która bogato ilustruje opisaną akademię FOTO

Basia Baraniecka, Ania Raczkowska i Marcin Klimowicz są członkami samorządu uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr22 w Katowicach wraz z nauczycielką Katarzyna Młoźniak-Grabowska przygotowali multimedialna akademię. Zdjęcie - Tomasz Jodłowski.

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.