Początek wakacji to najlepszy czas w roku, prawda? Całodniowe wycieczki nad wodę to codzienność w tym okresie.

Jednak, czy wiesz jak zachować się w sytuacji, gdy ktoś w Twoim pobliżu tonie?

Pewnie wielu z nas nie jest świadomych, że utonięcie jest trzecią, najczęstszą przyczyną nieumyślnej śmierci na świecie.
W samym maju tego roku w Polsce na skutek utonięcia zginęły 62 osoby, a to dopiero początek okresu wakacyjnego. Przerażające, prawda?

Z tego powodu firma EACTIVE wraz z Oddziałem Wrocławskim Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej i prezesem Łukaszem Iskrzyckim stworzyli infografikę dotyczącą udzielenia pierwszej pomocy osobie tonącej.

Akcja ratunkowa tonącego należy do jednej z najtrudniejszych, dlatego tak ważne jest aby zapoznać się z jej zasadami.

Poprawa bezpieczeństwa nad wodą powinna być priorytetem każdego z nas, szczególnie w okresie wakacyjnym. Mamy nadzieję, że dzięki przedstawionej infografice, każda osoba zyska niezbędną wiedzę na temat udzielenia pierwszej pomocy osobie tonącej i będzie przygotowana na przeprowadzenie akcji ratowniczej.

pierwsza pomoc tonacemu infografika small