pszczyna 09

W środę 18 października klasy czwarte, korzystając z pięknej pogody, odwiedziły Pszczynę.
Dzieci przespacerowały się parkiem podziwiając Skansen, słuchając opowieści pani Basi o starym budownictwie pszczyńskim oraz poznając parkowe drzewa dzięki pani Dorocie. Pierwszą atrakcją było zwiedzanie XIX i XX- wiecznych wnętrz Pałacu z pięknymi komnatami, salonami, galeriami, biblioteką, schodami paradnymi. Podziwialiśmy również mieszczącą się w piwnicach zamku Zbrojownię z kolekcją starej broni palnej i nie tylko. Po zjedzeniu przepysznych lodów na rynku pszczyńskim, dzieci spacerując po Pokazowej Zagrodzie dla Żubrów, poznawały zwierzęta żyjące w okolicznych lasach oaz podziwiały żubry.

FOTOGALERIA