top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

Klasa: VIa
Opiekunowie: wychowawca p. Danuta Karpińska
Cel: Wystawa „Ekologiczny Labirynt” w Parku Naukowo - Technologicznym Euro-Centrum w Katowicach.

W dniu 21.04.2009 w ramach Tygodnia Ziemi klasa VIa zwiedziła wystawę „Ekologiczny Labirynt” w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum w Katowicach.

Poniżej fragmenty sprawozdań uczniów klasy VIa:
Damian Żaba:
„…na początku odbyła się prezentacja multimedialna na której było omawiane ocieplanie klimatu. Dowiedzieliśmy się, że najwięcej prądu zużywa w naszych domach lodówka, bo aż 41%. Skutkiem tego, że ludzie zużywają tyle prądu jest ocieplenie klimatu, przez które topnieją lodowce, co powoduje podnoszenie się wód, które zalewają terytoria. Skutkiem susz jest palenie się lasów i wyginięcie niektórych gatunków zwierząt i roślin.”

Krzysztof Baraniecki:
„Na wystawie mówili, że trzeba oszczędzać wodę, prąd, gaz ziemny itd. Mówili też, że trzeba: wyłączać komputer, jeśli wychodzi się z domu; trzeba otwierać lodówkę, tyle ile potrzeba; wyjmować ładowarkę z prądu, jak nie jest potrzebna i najważniejsze – nie pozostawiać drukarki, telewizora czy wieży audio w czasie czuwania.”

Ola Siejak:
„W dalszej części wycieczki pan oprowadził nas po tzw. ekologicznym labiryncie. Pokazał nam pralkę i inne urządzenia AGD. Mówił, że najlepiej kupować pralkę klasy od A do AAA, ponieważ są najbardziej energooszczędne.”

Piotr Wieliczek:
„… Dzięki energii możemy mieć ciepło, ale trzeba pamiętać, że ciepło ucieka przez nieszczelne okna, nieszczelny dach itp. …”

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.