top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

W dniach 8-10 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu. Dzień ten zwraca uwagę wszystkich ludzi na świecie na Kraje Globalnego Południa (dawniej zwane Krajami Trzeciego Świata), na ich ubóstwo i wyzysk, jakiemu są poddawane przez nieuczciwe praktyki handlowe.


Podstawowym celem Sprawiedliwego Handlu jest zbudowanie trwałych, bezpośrednich relacji pomiędzy producentami w krajach biednych, a konsumentami w bogatych częściach świata. Dzięki tym działaniom możliwa jest pomoc biednym krajom i stopniowe eliminowanie występującego w nich ubóstwa.


Ten sposób pomocy jest popierany przez Unię Europejską, Światową Organizację Handlu, Organizację Narodów Zjednoczonych oraz setki tysięcy świadomych konsumentów Europy i Ameryki Północnej. I Ty możesz pomóc, kupując towary oznaczone znaczkiem FAIRTRADE. Zainteresowanych odsyłam do strony http:/sklep.sprawiedliwyhandel.pl/

W naszej szkole problemy sprawiedliwego handlu są znane dzieciom z lekcji, które odbywają się w ramach programu Szkoła Globalna. Mimo to, aby utrwalić i wzbogacić wiedzę uczniów, klasa IV z panią pedagog przygotowała w dniu 25 maja apel na ten temat. FOTO

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.