top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

W dniu 15.09.2007 spotkaliśmy się w szkole, a powody ku temu były dwa: wzięliśmy udział w ogólnoświatowej akcji "Sprzątanie świata"oraz odrobiliśmy dzień 02.XI.2007, dzięki czemu w listopadzie czeka nas pierwszy w tym roku szkolnym długi weekend.

Ponieważ pogoda spłatała nam rano figla, musieliśmy zmienić nasze plany związane z tym dniem. Najpierw uczniowie uczestniczyli w trzech godzinach lekcyjnych, na których między innymi odszyfrowali hasło tegorocznej akcji, a następnie wysprzątali prawie cały rejon należący do naszej szkoły. Worki, które otrzymaliśmy, szybko wypełniły się śmieciami, które niejednokrotnie znalazły się w tych miejscach z naszego powodu.

Klasa VIb z wychowawcą zajęła się przygotowaniem roślin rosnących wokół szkoły do zimy. Teren został wyplewiony, a rośliny otrzymały "witaminki", które umożliwią im przetrwanie mrozów? i piękny wygląd na wiosnę. Hasłem przewodnim tegorocznej akcji było: Oszczędzaj. Wyłączaj. Odzyskuj. Świeć przykładem. Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska.

"Sprzątanie świata - Polska” w tym roku rozpoczyna wieloletnią kampanię edukacyjną związaną z przeciwdziałaniem zmianom klimatycznym, mądrym gospodarowaniem energią i zasobami naturalnymi, a także selektywną zbiórką odpadów i używaniem produktów z recyklingu. Będzie ona realizowana równolegle i zgodnie z projektem Komisji Europejskiej i różnorodnymi inicjatywami podejmowanymi w krajach wspólnoty przez zaprzyjaźnione organizacje ekologiczne" .

Każdy z Was może sprawdzić ile w naszym codziennym życiu wiemy o najprostszych zasadach zrównoważonego rozwoju i w jakim stopniu je stosujemy, wypełniając ankietę znajdująca się na stronie Fundacji Nasza Ziemia. Zapraszam do wypełnienia ankiety zarówno uczniów jak i rodziców.

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.