Klasa: Vb
Opiekunowie: p. Dorota Gawin, p. Bogusława Maciejko
Cel wycieczki: udział w warsztatach "Stan środowiska na Śląsku - powietrze, woda, gleba", organizowanych przez pracownie biologii Pałacu Młodzieży w Katowicach.

W dniu 20 lutego uczniowie klasy Vb uczestniczyli w warsztatach, dzięki którym poznali źródła zanieczyszczenia środowiska przyrodniczego na Śląsku.

Wiedzę tą zdobyli w najlepszy ze sposobów - wykonując doświadczenia pod okiem doświadczonych nauczycieli. Dzięki nim wcielali się w role mikrobiologów, botaników, strażaków i pracowników sanepidu. Pracując z programem ekologicznym "Zielony pakiet" poznali również jak wielki wpływ na zdrowie człowieka mają zanieczyszczenia powietrza, jak działa oczyszczalnia ścieków oraz co to są klasy czystości wód.

Czas spędzony w pracowni nie był czasem straconym, uświadomił dzieciom jak wielkie jest znaczenie czystego środowiska na zdrowie człowieka i jak bardzo trzeba o nie dbać. FOTO