W dniu 3 marca 2008 r. wychowankowie świetlicy szkolnej brali udział w organizowanych przez Bibliotekę Miejską w Katowicach Załężu spotkaniu z cyklu Mistrz Słowa. Bohaterką spotkania była ilustratorka i autorka książek dla dzieci i dorosłych - Iwona Chmielewska.

Pisarka przeczytała dzieciom fragmenty książki pt. ”Dzień dobry Europo” oraz zaprezentowała ilustracje, które do niej wykonała. Wychowankowie obejrzeli również pokaz ilustracji z innych książek tejże autorki, które były niezwykle barwne i ciekawe.

Iwona Chmielewska zdobyła niezwykłą popularność w Korei. Wydała tam kilka książek autorskich - m.in. "O wędrowaniu przy zasypianiu", "Niebieska laseczka. Niebieska skrzyneczka", "Myśl", "Myślący alfabet koreański" i "Myślący alfabet angielski".