Cel wycieczki: udział w warsztatach "Różnorodność form organizmów żywych - wprowadzenie do systematyki", organizowanych przez pracownie biologii Pałacu Młodzieży w Katowicach.
Opiekunowie: p. Dorota Gawin

Uczniowie klasy szóstej, uczestnicząc w warsztatach, mieli okazję przypomnieć sobie wszystkie wiadomości dotyczące organizmów żywych, o których uczyli się szkole podstawowej.

Przypomnieli sobie ich główne cechy, pozwalające zaliczyć je do poszczególnych jednostek taksonomicznych (królestwo, typ, gromada...itd) oraz uzupełniali karty pracy korzystając, w razie wątpliwości, z edukacyjnego programu komputerowego.

Nieźle również napocili się przy samodzielnym klasyfikowaniu znanych i nieznanych organizmów do pięciu królestw, istniejących obecnie w systematyce. Końcowym "egzaminem" było przyporządkowanie żywych okazów pracowni do wyuczonych królestw i gromad. FOTO