W roku szkolnym 2007/2008, podobnie jak w latach ubiegłych odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny"Kangur 2008". Jego organizatorem centralnym jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych z Torunia.

Młodzież wszystkich krajów uczestniczących w konkursie otrzymuje te same zadania wspólne dla danej kategorii wiekowej. Ideą konkursu jest zbliżenie dzieci i młodzieży całego świata poprzez masowy udział we wspólnej zabawie matematycznej.

W tegorocznej edycji nasi uczniowie z klas młodszych mogą pochwalić się dużymi sukcesami.

Oto ich wyniki:
Bogdańska Izabela (klasa II) - wynik bardzo dobry i 14 miejsce na Śląsku i 7 miejsce w powiecie katowickim w kategorii "Kangurek".
Rączkowski Tomasz (klasa III) - wyróżnienie II stopnia za 22 miejsce w regionie śląskim oraz 9 w powiecie katowickim.
Mazur Sebastian (klasa III) - wyróżnienie II za zajęcie za zajęcie 52 miejsca w regionie śląskim oraz 25 w powiecie katowickim. Chłopcy walczyli w kategorii " Maluch".
Gratulujemy i jednocześnie mamy nadzieję, że i inni pójdą w ich ślady.