W kwietniu ogłoszony został Miejski Konkurs Profilaktyczny w ramach Miejskiego Programu „Bezpieczne dziecko- przyjaciel Sznupka”. Szkolnymi koordynatorami konkursu były: pani Barbara Kurzak- Kawka i pani Patrycja Matyszczak.

Był to konkurs plastyczny, w którym uczniowie w postaci historyjki obrazkowej (klasy I- III) lub komiksu (klasy IV- VI) miel przedstawić jedno z zagadnień poruszanych w ramach tego programu.

Tematy dotyczyły zagadnień:
• Bezpieczeństwo dzieci w kontaktach z dorosłymi.
• Przemoc rówieśnicza.
• Uzależnienia.
• Bezpieczny wypoczynek.

Uczniowie chętnie brali udział w konkursie, niestety spośród wszystkich prac trzeba było wybrać po jednej z każdej kategorii wiekowej. Na konkurs wysłano pracę Grzegorza Szczęcha ucznia klasy II, który zajął II miejsce oraz Aleksandry Greli uczennicy klasy VI b. Ponieważ było wiele ciekawych prac, zostały one zaprezentowane na gazetce szkolnej oraz umieszczone w galerii.
Patrycja Matyszczak