top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

"Na udany dzień" to płyta stanowiąca wyraz muzycznych pasji i zaangażowania wspaniałych nauczycieli, którzy pracują w Szkole Podstawowej nr 22 im. Juliusza Słowackiego w Katowicach, to podsumowanie kilkuletniej pracy zespołu artystycznego działającego w ramach realizowanego w szkole środowiskowego  programu profilaktycznego, a zarazem prezent dla szkoły, uczniów, rodziców, naszych absolwentów i przyjaciół z okazji 105 rocznicy powstania. To okazja do pochwalenia się naszymi uczniami i nauczycielami.

Pomysłodawcą płyty jest obecna dyrektor szkoły Halina Wiencek-Kipka, ale sercem przedsięwzięcia nasz fantastyczny pan od muzyki mgr Marcin Szymik. Marcin Szymik jest autorem aranżacji wszystkich utworów, które słyszymy na płycie, akompaniatorem i dyrygentem.

"Muzyka zamieszczona na płycie jest podsumowaniem pracy artystycznej ostatnich kilku miesięcy oraz wyrazem fascynacji muzyką różnych kultur i stylów muzycznych. Repertuar obejmuje muzykę instrumentalną i wokalno-instrumentalną, zakorzenioną w tradycjach muzyki klasycznej, akordeonowej, gitarowej i wokalnej.

To piosenki i utwory często o charakterze pogodnym, emanującym naturalnością i wyrafinowaniem, ze skłonnością do refleksji. Potoczystość dźwięków, różnorodność instrumentów i paleta wysublimowanych, niezwykle bogatych barw wokalnych, czynią tę muzykę przyjemniejszą i ciekawszą w odbiorze.

Zaprezentowane aranżacje powstały w wyniku zupełnie odmiennego spojrzenia na współczesne nurty muzyczne z wykorzystaniem tradycyjnych instrumentów. Optymizm zawarty w harmonii i melodiach włoskich walczyków, figlarnych lwowskich poleczek, ubranych jedynie w przyjemne brzmienie akordeonu, jest aromatem świeżości pobudzającym wyobraźnię. Ogromną zaletą tej muzyki jest jej bezpośredniość i łatwość z jaką się jej słucha. To jedna z tych płyt, do których często się wraca."
Marcin Szymik

Zachęcając do zapoznania się z płytą zechciejcie posłuchać dwóch spośród 17 utworów:
"Przyjaciel wie" - sł J. Cygan, muz. K. Dębski
"Piękna dziewczyna z Sorrento" - melodia włoska

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.