top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

"Szkoła promująca zdrowie zwiększa możliwości młodych ludzi do podejmowania działań i dokonywania zmian. Jest miejscem, w którym młodzi ludzie pracując razem z nauczycielami i innymi osobami, mogą osiągnąć sukces. Wzmacnianie młodych ludzi, wspieranie ich wizji i idei, umożliwia im wpływ na ich życie i warunki życia". (WHO, 1997)
 
Program Szkoła Promująca Zdrowie rozwijany jest w Polsce w ramach Europejskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, utworzonej w 1992 r. (od 1 stycznia 2008 r. - Europejska Sieć Szkół dla Zdrowia w Europie - SHE), w wyniku porozumienia WHO/EURO, Rady Europy i Komisji Europejskiej. Polska została członkiem tej sieci w grupie pierwszych siedmiu krajów.

Działania związane z rozwijaniem i upowszechnianiem w Polsce idei Szkoły Promującej Zdrowie odbywały się na podstawie współpracy i wsparcia ze strony ministerstw zdrowia oraz edukacji. Dla zapewnienia dalszego rozwoju programu oraz kontynuacji przynależności Polski do Europejskiej Sieci Szkół dla Zdrowia w Europie, 23 listopada 2009 r. podpisano porozumienie o współpracy między  Ministrem Edukacji Narodowej, Ministrem Zdrowia oraz Ministrem Sportu i Turystyki w sprawie promocji zdrowia i profilaktyki problemów dzieci i młodzieży. Z treści porozumienia wynika m.in.: zapewnienie synergii działań z zakresu promocji zdrowia i profilaktyki problemów dzieci i młodzieży, które są realizowane przez strony porozumienia w szkołach i placówkach oraz w środowisku lokalnym, w tym podejmowanie działań na rzecz wdrażania programów promujących zdrowie, m.in. programu Szkoły dla Zdrowia Europy.

Szkoła promująca zdrowie tworzy warunki i podejmuje działania, które sprzyjają:
■ dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej,
■ podejmowaniu przez jej członków działań na rzecz zdrowia.
 
Nasza szkoła przystąpiła do programu Szkół Promujących Zdrowie w 2003 r. Po rocznym okresie przygotowawczym otrzymaliśmy certyfikat Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.
 
W następnych latach kontynuowaliśmy realizację programów w ramach Szkoły Promującej Zdrowie i otrzymaliśmy certyfikat II stopnia Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie na lata 2010 – 2013 (nr certyfikatu 2o /36/2010).
Szkolny Zespół Promocji Zdrowia:
 
Koordynatorzy: 
* mgr Joanna Jasińska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
* mgr Danuta Karpińska - nauczyciel wychowania fizycznego
 
Członkowie:
* mgr Danuta Krawczyk - dyrektor szkoły
* mgr Hanna Kamińska - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
* mgr Dorota Gawin - nauczyciel przyrody
* mgr Patrycja Matyszczak - pedagog szkolny
* Barbara Syrek - pielęgniarka szkolna
* Oliwia Samluk – uczennica
* Łukasz Bryłka – uczeń
Nicole Kocić
 

REALIZOWANE ZADANIA PRIORYTETOWE:

* Rok szkolny 2003/2004/2005 - "Wiem co jem - czyli zdrowo się odżywiam".
* Rok szkolny 2005/2006 - "Żyję zdrowo - bo sportowo"
* Rok szkolny 2006/2007 - "Ratujemy i uczymy ratować"
* Rok szkolny 2007/2008 - "Mój czas wolny - wolny od nałogów"
* Rok szkony 2008/2009  - "Zdrowe Środowisko to zdrowy człowiek”
* Rok szkolny 2009/2010 - "Jedz na zdrowie"
* Rok szkolny 2010/2011"Pierwszy krok do olimpiady"
* Rok szkolny 2012/2013 - "Jestem bezpieczny i umiem ratować”
* Rok szkolny 2013/2014 - "Jak się dzisiaj czujesz?"
*
 Rok szkolny 2014/2015
   9.XII.2014 Szkoła otrzymała Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

   Uroczystość wręczenia Certyfikatu dyrektorowi szkoły p. mgr Danucie Krawczyk OPIS i FOTO
   Działaniapodjmowane przez szkołę w ramach promocji zdrowia w roku szkolnym  2014/2015
 * Rok szkolny 2015/2016 - "Jem smacznie i zdrowo"
    Nasze działania w roku szkolnym 2015/2016 Czytaj...
* Rok szkolny 2016/2017 - "Po pierwsze bezpieczeństwo"
  
    Nasze działania podejmowane w roku szkolnym 2016/2017 .
* Rok szkolny 2017/2018 - "W sportowym stylu"

    Nasze działania zrealizowane w roku szkolnym 2017/2018

* Rok szkolny 2018/2019
   
Nasze działania:

14.09.2018 - Spotkanie pierwszaków z policjantami na temat bezpiecznej drogi do szkoły. na temat bezpiecznej drogi do szkoły. Oprócz uczestnictwa w pogadance dzieci miały też ćwiczenia praktyczne na przejściu dla pieszych.

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.