22 kwietnia to ważna data dla wszystkich, którym leży na sercu dobro naszej planety. W tym dniu, już po raz dwudziesty obchodziliśmy w Polsce Międzynarodowy Dzień Ziemi. B yła to doskonała okazja, aby zastanowić się nad tym, co można zmienić w naszym codziennym życiu, aby nie szkodzić już i tak zanieczyszczonemu środowisku naturalnemu.

Tydzień Ziemi w tym roku przebiega pod hasłem "Z energią chrońmy klimat" i właśnie temu tematowi była podporządkowana akademia, która zgromadziła całą społecznoiść szkolną. Uczniowie klasy czwartej z pomocą wychowawcy przygotowali prezentację multimadialną, która ukazała skutki nadmiernej emisji dwutlenku węgla oraz rady jak jej przeciwdziałać.

Uczniowie klasy II przedstawili teatrzyk, który pokazał nam do czego może doprowadzić nieodpowiedzialne zachowanie w lesie.

Akademia pozpoczęła w naszej szkole Tydzień Ziemi, podczas którego:
1. Odbędzie się konkurs plastyczny nt. "Ekologiczny dom".
2. Zadbamy o zieloń wokół szkoły (okopywanie, nawożenie, plewienie roślin, nowe nasadzenia) FOTO
3. Przesadzimy i umyjemy rośliny w klasach i na korytarzach.
4. Włączymy się w obchody Tygodnia Ziemi organizowane przez Muzeum Węgla w Zabrzu (kl.VIb),
Zwiedzimy wystawę Ekologiczny Labirynt w Parku Naukowo -Technologicznym Euro Centrum w Katowicach (kl.IV i VIa). Odwiedzimy ślaskie ZOO (kl I i II)
5. Włączymy się w akcję EKOCENTRYCZKA organizowaną przez Silesia City Centrum.
6. Odbędzie się dwuetapowy konkurs wiedzy o parkach narodowych i wiedzy ekologicznej.
7. Klasy I-IV zadbają o czystość wokół szkoły.
8. Klasy I II odwiedzą śląskie ZOO