top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

W dniu 25 maja afrykanie na całym świecie obchodzą święto swojego Kontynentu: Dzień Jedności Afrykańskiej. W naszej szkole poznawaliśmy barwną mozaikę na którą składają się kultury afrykańskie w dniu 26 maja.

Wszyscy w tym dniu zebraliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie bawiąc się i ucząc przekazywaliśmy sobie nawzajem przygotowane wcześniej wiadomości o krajach afrykańskich. Były konkursy, prezentacje, pokaz mody oraz brawurowo odtańczony taniec do piosenki "Makumba".

Na koniec każda grupa obejżała galerię zdjęć obrazujacych pejzaże afrykańskie oraz została poczęstowana afrykańskim chlebem z bananem. Po złożeniu życzeń dla Afryki, wśród których znalazły się życzenia: pokoju, dostępu do wody, pożywienia, edukacji, opieki zdrowotnej, rozeszliśmy się na pozostałe lekcje. Takie dni łączności z najbiedniejszymi są potrzebne, pamiętajmy jednak, że sama wiedza o istnieniu ubóstwa na świecie nie zmieni ich położenia.

Potrzebne są nasze zdecydowane działania, np. oszczędność wody i energii, włączanie się do akcji proponowanych przez PAH, wspieranie Sprawiedliwego Handlu i inne. FOTO

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.