top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

Klasa: IVa
Opiekunowie: p. Dorota Gawin, p. Elżbieta Boronowska
Cel wycieczki: Warsztaty w Pałacu Młodzieży w Katowicach , których tematem był problem odpadów na Śląsku.

W roku szkolnym 2007/2008 kontynuujemy współpracę SP22 z pracownią biologii Pałacu Młodzieży w Katowicach. Wyrazem tego była wizyta klasy IVa w tejże placówce w dniu 23 października 2007 roku. Uczniowie, podobnie jak ich poprzednicy w zeszłym roku zapoznawali się z problemem odpadów na Śląsku.

Nie jest to problem nowy, ale niestety wciąż aktualny. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że nie kończy się on na osiedlowym kuble na śmieci, w tym momencie dopiero się zaczyna...

Na Śląsku co roku powstaje ok 1,5 miliona ton śmieci, które w większości trafiają na wysypiska, a przecież nie musi tak być. Gdybyśmy wszyscy włączyli się do segregacji odpadów i nie wyrzucali do wspólnego kubła chociażby makulatury, zużytych baterii, tonerów, puszek aluminiowych i szkła, o ileż mniej odpadów kończyłoby swój żywot w kuble. Wymieniam te odpady nie przez przypadek. Większość z nich zbieramy w naszej szkole, wystarczy tylko przynieść je do nas. Wybór należy do nas wszystkich. Zróbmy coś wreszcie dla naszego środowiska, dla nasi tych którzy przyjdą po nas...

Uczniowie klasy IVa podczas warsztatów pracują pod czujnym okiem pani Agnieszki Kowalczyk. Henio, Łukasz i Paweł bawią się w architektów terenów zielonych. Tworzą projekt zagospodarowania terenu,na którym istniało wysypisko.

Klasa wraz z opiekunami tuż po zakończeniu warsztatów.

 

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.