6 grudnia 2007 r. klasa I obchodziła mikołajki w Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach. Dzieci oglądały składankę polskich filmów animowanych.

Obejrzały "Reksia"," Bolka i Lolka", " Przygody kota Filemona", "Zaczarowany ołówek" i " Muminki". Wszystkie filmy bardzo się podobały.

Najwięcej braw zebrali Bolek i Lolek. P0 zakończeniu pokazu odbyło się spotkanie ze Śnieżynką, która dla wszystkich dzieci zorganizowała zabawy i konkursy.

W jednej z konkurencji - bieg z piórkiem na łyżce- Sandra Dąbek, uczennica naszej szkoły, była bezkonkurencyjna i zwyciężyła, pokonując przedstawicieli 5 katowickich szkół podstawowych i 2 przedszkoli.