Od kilku miesięcy na terenie boisk szkolnych oraz starego ogrodu trwają prace budowlane, które wzbudzają niemałe zainteresowanie uczniów.

Na omawianym terenie pojawią się wiosną nowe boiska, bieżnia oraz plac zabaw dla dzieci, które tonąć będą w zieleni. Do tej pory, (06.02.2008), według słów brygadzisty pana Bogdana Bieniasza:
1. zdarta została stara nawierzchnia asfaltowa,
2. założono sączki oraz studzienki, które będą odprowadzały wodę z boisk,
3. na boiska wysypana została tzw. podbudowa, którą jest kruszywo naturalne. Po jej równomiernym rozłożeniu, w następnej kolejności zostanie ona ugnieciona walcem,
4. W ogrodzie szkolnym zdarto wierzchnią warstwę ziemi oraz rozpoczęto wykonywanie tzw. zieleńców, na których zostaną umieszczone różne urządzenia do zabawy.

Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne odsłony prac budowlanych, które zbliżają nas do upragnionych placów zabaw oraz nowych boisk do gry. Jakże piękne będą wtedy przyszłe wiosenne i letnie przerwy międzylekcyjne! …I jak trudno będzie z nich wracać.  FOTO