1 kwietnia Iza Bogdańska i Oliwia Okrój z kl. II brały udział w miejskim konkursie matematycznym dla klas II "Rusz głową mały Pitagorasie" w SP48 w Murckach. Nasza dwuosobowa drużyna nie zajęła punktowanego miejsca, ale nie było to łatwe. Rywalizacja była zacięta, a różnice punktowe bardzo małe.

Konkurs składał się z 3 etapów:
I etap - Matematyczny tangram - praca indywidualna,
II etap - Na szlaku matematycznych pułapek - praca w drużynach, zadania w obrębie czterech podstawowych działań matematycznych w formie łamigłówek, układanie zadań matematycznych, zadań z pułapką.
III etap - praca w drużynach, zadania w trzech kategoriach: Rachmistrz, Myśliciel - logiczne i złożone zadania z treścią, łamigłówki matematyczne,
Konstruktor - podstawowe wiadomości z geometrii, puzzle matematyczne.

Gratulujemy naszym uczennicom zakwalifikowania się do konkursu, mając jednocześnie nadzieję, że doświadczenia zdobyte podczas potyczek zostaną spożytkowane w przyszłym roku szkolnym.