4 kwietnia 2008 r. dzieci po raz kolejny odwiedziły Miejska Bibliotekę na Załężu, gdzie spotkali się z autorką niezwykle popularnej serii książek dla dzieci „Dynastia Niziołków” – Joanną Olech.

Autorka czytała najśmieszniejsze fragmenty jednej ze swoich książek. Uczestnicy spotkania słuchali z zaciekawieniem, czekając na następne śmieszne przygody bohaterów czytanego fragmentu opowiadania. Autorce udało się na tyle zainteresować dzieci, że po zakończeniu zapewniły, że na pewno sięgną po następne części bajki jej autorstwa.

Joanna Olech to ilustratorka i publicystka, recenzentka książek dla dzieci. Jest autorką między innymi takich pozycji jak: „Czerwony kapturek”, „pompon w rodzinie Fisiów”, „Gdzie diabeł mówi do usług”, „Czerwony kapturek” oraz wspomniana już „Dynastia Miziołków”.