top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

W roku szkolnym 2007/2008, podobnie jak w latach poprzednich dzieci klasy trzeciej spędziły zieloną szkołę w Jastrzębiej Górze.

Byliśmy wszyscy zachwyceni domem wczasowym „Zew morza”: jego otoczeniem, pięknymi pokojami, stołówką, basenem, oraz obsługą. Wszystko wyglądało dokładnie tak, jak na stronie internetowej tegoż domu, którą oglądaliśmy przed wyjazdem. Co jeszcze było wspaniałe? Czyste powietrze, wspaniałe i zdrowe bory sosnowe, szeroka i czysta plaża oraz przede wszystkim przepiękna pogoda. Dzieci poznały spory kawałek polskiego wybrzeża, zwiedzając Półwysep Helski, Łebę, Gdańsk, Gdynię, Sopot, Rozewie i Jastrzębią Górę.

Poznały również kilka form ochrony przyrody, a więc: spacerowały po Nadmorskim Parku Krajobrazowym, podziwiały wiekowe buki w Lisim Jarze, zobaczyły ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym oraz ptactwo wodne żyjące na Jeziorze Łebsko. Nie zabrakło też moczenia nóg w zimnym o tej porze roku Bałtyku, rzeźb z piasku i malowania na kamieniach. Najwięcej kłopotu było oczywiście z utrzymaniem porządku w pokojach oraz swoich rzeczach. Niektórzy wprawiali się w praniu skarpet skarpet, inni w układania ubrań. Z naszą pomocą (moją - administrator i pani Kasi Wójcik) poradziliśmy sobie ze wszystkim.

Ponieważ byliśmy na zielonej szkole, z podkreśleniem SZKOLE, była również i nauka. Ponieważ w ośrodku było wielu amatorów nauki, uczyliśmy się gdzie popadło: na korytarzu, w sali bankietowej oraz bilardowej. Dzieci uczyły się podczas wycieczek i spacerów na plażę. Odbyły się niezliczone mecze piłki nożnej i siatkowej, zabawy w chowanego i dwa ognie dyktanda na piasku. Czas minął bardzo szybko i choć niektórzy nie raz uronili łzę z tęsknoty za rodzicami, ciężko było nam wyjeżdżać i wracać na Śląsk oraz do codziennych obowiązków.
 Dorota Gawin

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.