top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

Projekt Szkoła dla Przyszłości jest nową inicjatywą Programu Microsoft Partnerstwo dla Przyszłości skierowaną do wszystkich szkół i rozszerzeniem projektu Otwarta Szkoła. Szkoła dla Przyszłości to szkoła otwarta, aktywna i  wirtualna.

Celem projektu  jest przede wszystkim stworzenie uczniom możliwosci poznania podstaw i zastosowań nowych technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz wzbogacenie przekazywanych treści częstszym użyciem komputerów.Nie bez znaczenie będzie również dzielenie sie wiedzą i doświadczeniem z nauczycielami z innymi szkół oraz pomoc dydaktyczna, jaką nauczycielom oferuja twórcy projektu. Realizacja: rok szkolny 2010/2011

W 2002 roku Microsoft uruchomił nową światową inicjatywę wspierającą edukację - program „Partners in Learning”. Jest on obecnie realizowany w 104 krajach, również w Polsce, gdzie przyjął nazwę „Partnerstwo dla Przyszłości”. Za oficjalny początek programu w Polsce przyjmuje się dzień 27 lutego 2004 r., datę podpisania porozumienia pomiędzy Ministerstwem Edukacji Narodowej i Microsoft.

Partnerstwo dla Przyszłości jest Programem Wspierania Edukacji Informatycznej, który łączy szeroki dostęp do oprogramowania (patrz projekty Nowy Początek i Otwarta Platforma) z inwestycją w zakresie edukacji informatycznej w szkołach opartej na inspirowaniu i wspieraniu ruchu Innowacyjni Nauczyciele.

Partnerstwo dla Przyszłości, dostarczając na specjalnych warunkach odpowiednie produkty oraz usługi, pomaga nauczycielom w przekazywaniu wiedzy uczniom, przy użyciu nowoczesnych narzędzi informatycznych. Inicjatywa oferuje szkołom, nauczycielom i uczniom pomoc w podniesieniu poziomu umiejętności w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych, we wdrażaniu kultury innowacji oraz w przygotowaniu do pracy w dynamicznie zmieniającym się świecie nowoczesnych technologii.

Do programu zaproszone są wszystkie polskie szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.