top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

Krzysztof Wielicki odwiedził we wtorek Klub Przyjaciół Przygód, który w Szkole Podstawowej nr22 prowadzi Barbara Syrek, szkolna pielęgniarka. - Była mowa o technikach aklimatyzacji, osiągnięciach różnych alpinistów - relacjonują Alicja Swoboda, klubowa Hilda i Daniel Syrek, Mamut. FOTO

Dowiedzieli się też m.in., jak żyją dzieci pośród najwyższych gór świata. . W klubie decyzja już zapadła: będą zdobywać Koronę Gór Polskich od marca. -Najpierw, zimą, będziemy chodzić dwa razy w tygodniu na ściankę, potem zaczynamy od Ślęży- mówią Hilda i Mamut Dalej będzie beskidzki Czupel i bieszczadzka Tarnica (żeby tam pojechać, będą pomagać w supermarketach przy pakowaniu zakupów). Byli już też, razem z Krzysztofem Wielickim, w skałkach Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Himalaista często odwiedza szkoły, by opowiadać dzieciom o swoich górskich przygodach. - Głównie zależy mi na tym, by je mobilizować do pewnej wiary, że mogą coś osiągnąć. Widzę, że tego coraz bardziej brakuje. Cieszę się też, gdy mogę wzbudzić zainteresowanie ruchem/sportem. Chodzi o to, żeby dzieci miały własne emocje, a nie kupowały je, włączając telewizor- mówi Wielicki, podkreślając, że wszystko zaczyna się od marzeń.
0 tym trzydziestka dzieci z Klubu Przyjaciół Przygód wie dobrze. Klub w załęskiej szkole działa już od dwóch lat, ostatnio przyłączyli się do niego także uczniowie pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 19. (BIB)
 
Marta Żabińska

Polska The times Dziennik Zachodni z14 grudnia 2007r. Tygodnik Miejski KATOWICE - z serii "Zdarzyło się"

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.