"Dzień Edukacji Narodowej - polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. określone ustawą - Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. Od 1982, na mocy ustawy - Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej. FOTO

Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zalegalizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie, dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela i nie jest dniem wolnym od pracy." (Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_Edukacji_Narodowej)

W dniu 15 pażdziernika i my uczciliśmy ten piękny dzień. Jak co roku odbyła się  uroczysta akademia, przygotowana tym razem przez p. Katarzynę Wójcik z klasą II, były życzenia, wiersze, piosenki i kwiaty dla nauczyieli. Pani dyrektor wręczyła nagrody wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy mają nadzieję, że spełni się choć część wysłuchanych dzisiaj życzeń.
FOTOGALERIA