top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

ZEBRALIŚMY 957 ZŁOTY DLA CIĘŻKOCHORYCH DZIECI BĘDĄCYCH POD OPIEKĄ HOSPICJUM

"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą..."  te słowa ks. Jana Twardowskiego mogą być mottem dzisiejszego (15.04) niedzielnego przedpołudnia. W dniu dzisiejszym bowiem uczniowie naszej szkoły, pod opieką p. Doroty Gawin i z przedstawicielką Fundacji Ślaskie Hospicjum dla Dzieci p. Martą Jurczyk, kwestowali na rzecz nieuleczlnie chorych dzieci należących do Hospicjum. FOTO

Niestety pogoda nie dopisała: było zimno, wiało i padał deszcz. Złe warunki pogodowe nie zraziły jednak dzieci, które chętnie poświęciły swój wolny czas, aby pomóc Hospicjum.

Nieoceniony był samochód, który został ofiarowany Hospicjum Przez Fundację Jerzego Owsiaka, pozwolił nie tylko przyjechać do nas pani Marcie, ale również ochronił nas przed zimnem. Wzbudzał on niemałe zainteresowanie przechodniów, a to przez wielkie czerwone serce, które widnieje na jego boku.
Nasza akcja również nie przeszła niezauważona.

Darczyńców nie brakowało. Żółte żonkile, które wykonywaliśmy przez ostatnie tygodnie rozeszły się w mgnieniu oka. a było ich niemało, bo ponad 200. Żonkil, to symbol nadziei, nadziei która tak bardzo jest potrzebna podopiecznym Hospicjum.

Kwesta dzięki przychylności proboszcza parafii św Józefa miała miejsce właśnie przy tym Kościele na Załężu. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do nas, za dobre słowo i żywe zainteresowanie. Uczniom ciężko było utrzymać puszki pod koniec kwesty, tak wielkie było zaangażowanie parafian Załęża. Wielkość sumy, którą udało się nam zebrać poznamy w poniedziałek, kiedy to  zostaną one komisyjnie otwarte i przliczone w Hospicjum. Zebraliśmy 957 złotych

Podziękowania należą się również, a może przede wszystkim uczniom, którzy tak ochoczo zbierali datki. Kwestowaliśmy od 7.50 - 11.40 i gdyby nie pogoda, dzieci stałyby jeszcze dłużej. Na zakończenie wszyscy zostali wyściskani po czym rozeszlismy się już planując następną akcję. Kwesta odbyła sie w ramach projektu "Pola Nadziei" w którym szkoła bierze udział od września 2011 roku.
 

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.