top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

W dniach 1-7.06.2012 miał miejsce XI Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania "Głośne czytanie to doskonały sposób okazania dziecku miłości. Czytając i rozmawiając z dzieckiem jesteśmy blisko, patrzymy na nie z sympatią, poświęcamy mu swój wyłączny czas, budujemy jego samoocenę, rozwijamy wyobraźnię, uczymy języka, myślenia i wartości, przekazujemy wiedzę. Czytając dziecku zaspokajamy wszystkie jego potrzeby emocjonalne, psychiczne, umysłowe i moralne- dając mu wiarę w siebie oraz narzędzia sukcesu na całe życie". [Na podstawie książki Rossa Camplella „Sztuka zrozumienia czyli jak naprawdę kochać dziecko”] .

Akcja "Cała Polska czyta dzieciom" ma na celu propagowanie idei głośnego czytania wśród młodych czytelników i wydobycie korzyści płynących z twórczego kontaktu z litereturą. Bo skoro czytanie książek rozwija wyobraźnię, bogaci język, uczy abstrakcyjnego myślenia, to my też uważamy, że warto podjać działania by stało się ono dla nas prawdziwą przyjemnością.

W myśl tej idei nasza szkoła włączyła się w obchody Tygodnia Głośnego Czytania jako Czytajaca Szkoła. Na lekcjach, na zajęciach świetlicowych i w bibliotece nasi nauczyciele czytali nam: bajki, mity, legendy i fragmenty powieści. Mamy nadzieję, że chociaż niektórzy pod wpływem ich działań sięgną do lektury.

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.