top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

21 czerwca lekcje odbywałay się w nietypowych warunkach, a i zdążyć na nie było ciężko. W tym dniu, jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym rajdzie, tym razem  do Górnosląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie. FOTO oraz galeria zdjęć wykonanych przez pana Dariusza FOTO

"W czasie rajdu szkolnego do Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie dzieci z kl. 3, 4 i 5 wzięły udział w lekcjach muzealnych „W starej szkole”. Dowiedziały się, że wprawdzie dawniej rok szkolny trwał krócej, ale dzieciom wcale nie było lżej.


Gdy nie chodziły do szkoły, musiały pracować: w gospodarstwie, na polu, tak, jak dorośli. W starej szkole nasi uczniowie spróbowali dawnego sposobu nauki pisania - rysikiem na tabliczce. Mieli też okazję pisać piórem z obsadką, maczanym w kałamarzu z atramentem, umieszczonym w specjalnym wgłębieniu w ławce szkolnej. Obejrzeli też przedwojenny dziennik lekcyjny i dawne przybory szkolne.

Dużym zaskoczeniem było, że dawniej panowała w klasie o wiele większa dyscyplina, a w jej utrzymaniu pomagały dotkliwe kary cielesne za najmniejsze nieposłuszeństwo, np. lanie kijem lub drewnianą linijką za odwrócenie się na lekcji lub rozmowy. Sprawdzili też jak bolesne jest klęczenie na grochu."
Tekst. p.Joanna Jasińska

Klasy drugie wzięły udział w lekcji przyrodniczej "W zagrodzie pełnej zwierząt". Dowiedziały sie wielu ciekawych informacji na temat owiec, kóz, pszczół i koni. Zwiedziły ich "mieszkania", poznały jadłospis oraz budowę ciała. Mogły także, co było dla nich chyba najlepszą atrakcją, podejśc bardzo blisko do zwierząt.

Dotknąć ich, pogłaskać, a nawet przytulić. Na pochwałę zasługuje koń Hultaj, który posiada anielską cierpliwość - uczniowie ustawiali się po kilka razy w kolejce, by móc choć przez chwilę być bliżej niego :)
Tekst. Magdalena Wszędyrówny

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.