• modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/demo/01.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/demo/21.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/demo/22.jpg
  • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/demo/23.jpg

Jak zawsze w trzeci weekend września nasza szkoła wzięła udział w ogólnoświatowej akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2010. Tegoroczne hasło akcji brzmiało „Chrońmy bioróżnorodność - segregujmy odpady.” FOTO

Nie jest to nowe hasło, spotkaliśmy się z nim już podczas obchodów tegorocznego DNIA ZIEMI. Przypomnijmy więc sobie jego znaczenie. BIORÓŻNORODNOŚĆ to wielka liczba żywych organizmów występujących na Ziemi, które możemy spotkać na lądzie, w wodach słonych i słodkich.

Hasło nawołuje więc, abyśmy dbali o wszystkie żywe istoty i nie zaśmiecali środowiska w którym żyją.

W jaki sposób? Posłuchajcie…
Czy wiesz co oznaczają te kolory - niebieski, żółty, zielony? Każdy kolor inny pojemnik oznacza Do pojemników różne śmieci się wtłacza

NIEBIESKI - w nim znajdziecie pudełka po butach, przeczytane gazety, zapisane kartki - jest on bardzo ważny. To pojemnik na papier - zna go uczeń każdy.

ZIELONY - Kolor wesoły z daleka ogłasza „Wrzucaj do mnie słoiki, wyszczerbione talerze !!!” czyli szkło w głównej mierze.

ŻÓŁTY - foliowe torby, pudełka po lodach, po coli butelki. Wrzuć tutaj plastik, żal po nim niewielki

By las był zielony, wody nie ubyło i każdego ranka wokół było miło piątek czy niedziela, pamiętajcie dzieci prosi Matka Ziemia - SEGREGUJCIE ŚMIECI !!!W jaki sposób? Bardzo łatwy. Wystarczy nie produkować ogromnych gór śmieci, a te, które powstają segregować.

Co to znaczy?
To znaczy zbierać osobno papier, szkło, puszki, baterie.

Dbajmy o nasze środowisko i najbliższa okolicę żeby była naszą wizytówką, nie pozwólmy bezmyślnie zaśmiecać lasów, pól i rzek.

Dziękujemy wszystkim, którzy pięknie sprzątali okolice naszej szkoły oraz fragmenty Wojewódzkiego Parku Kultury i wypoczynku w Chorzowie.

Posprzątaliście, więc teraz nie śmiećcie.

Ia podczas akcji