8 października przypadła okrągła setna rocznica śmierci poetki Marii Konopnickiej. W jej twórczości znajdziemy znane wszystkim pozycje, jak: "O Janku wędrowniczku", "O krasnoludkach i sierotce Marysi", "Na jagody", "Nasza szkapa". FOTO

Poetka, nowelistka, publicystka, tłumaczka i krytyk literacki a także działaczka na rzecz kobiet zmarła 8 października 1910 we Lwowie.

W naszej szkole uczciliśmy panią Marię apelem w dniu 18 października, który przygotowała klasa piąta wraz ze swoim wychowawcą.

Były wyjatki z życiorysu poetki a także konkurs, przypominający najbardziej znanych bohaterów z  jej utworów dla dzieci. Występ klasy zakończył wyspiewany wiersz "Na jagody".
Foto z apelu ponizej