Z początkiem września nasza szkoła zgłosiła swój udział w projekcie SZKOŁA BEZPIECZNEGO INTERNETU, a tym samym rozpoczęła starania o uzyskanie certyfikatu pod tym samym tytułem.

Wszystkim nam zależy na bezpieczeństwie naszych dzieci nie tylko w czasie lekcji i przerw międzylekcyjnych ale także wtedy, gdy zasiadają przed ekranem komputera, stąd nasz udział w programie.

Nasze działania :
1. Stwierdzenie autentyczności posiadanych programów komputerowych.
2. Samodzielna realizacja spotkań profilaktycznych dla uczniów z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych udostępnionych dla szkół na stronie programu – prezentacje multimedialne
3. Wykonanie gazetek ściennych na temat bezpiecznego korzystania z sieci i umieszczenie ich:
- na korytarzu szkolnym
- w sali komputerowej, w której odbywają się zajęcia z informatyki.
4. Lekcje wychowawcze na temat "Bezpieczny Internet"
5. Apel o zagrożeniach związanych z korzystaniem przez dzieci z Internetu.
Na apelu, który odbył się 28 lutego, uczniowie klasy piątej przedstawili w humorystyczny sposób SIECIAKI, które obrazowały kilka zagrożeń, z którymi dzieci mogą spotkać podczas podróżowania po Internecie. FOTO
6. Konkurs plastyczny nt. "Uważaj! Sieciaki atakują!" Regulamin  Rozstrzygnięcie konkursu FOTO
7. Udział klasy IV w zajeciach edukacyjnych "Zagrożenia w sieci Internet" w WOM-ie OPIS i OPIS