W dniu 2 listopada miało miejsce kolejne spotkanie dzieci klas pierwszych z Mopsikiem, który mówił dzieciom o ich prawach i obowiązkach, uczył jak mogą poradzić sobie w trudnych sytuacjach, jak bawić się bezpiecznie i gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych. FOTO

Wiadomo, z Mopsikiem bezpieczniej, ale dzieci muszą nauczyć się same dbać o swoje bezpieczeństwo. Spotkanie prowadziły panie Beata Futyma i  Agnieszka Bałdys, a odbywało się ono w ramach programu profilaktycznego pt. "Z Mopsikiem bezpieczniej".

Jego koordynatorem jest pani Magdalena Richter, przedstawicielka PCAL (Program Centrum Aktywności Lokalnej). Mopsik, to sympatyczna maskotka, która promuje działania w ramach miejskiego projektu "Damy radę - program aktywizacji zawodowej i społecznej w Katowicach”.