"Święta Barbaro patronko Górników, strzeż ich  życia i zdrowia, kiedy fedrują pod ziemią, każdego dnia i nocy."

W dniu 8 grudnia świętowaliśmy wraz z licznie przybyłymi rodzicami i dziadkami Dzień Górnika, bawiąc się wspaniale na kolejnej BIESIADZIE ŚLĄSKIEJ. Hasło tegorocznej biasiady brzmiało "PSZAJA CI MÓJ ŚLONSKU" i odbywało się w konwencji lubianych telewizyjnych teleturniejów. FOTO

Dwie drużyny: Drużyna Blank Małych i Drużyna Dużych zmagały się ze sobą popisując się znajomością śląskich zwyczajów i pieśniczek, katowickich budowli i pomników, umiejetnością tańca i zwinnością. Wszystko doprawione zostało chóralnym śpiewem śląskich piosenek, grą przedstawicieli klasy III na dzwonkach oraz tańcem klasy II. Całość prowadziła nasza śląska baba tzn. pani dyrektor, która wspaniale posługiwała sie śląska gwarą.

Obie drużyny spisały się doskonale, a dzięki nim i my bawiliśmy się dobrze.Na koniec oceniono malowane przez wybrańców bombki choinkowe, za które punkty otrzymały obie drużyny. Ponieważ był to konkurs, zostali wyłonieni i nagrodzenie zwycięzcy. Niewielką ilością głosów wygrała Drużyna Długich, zbierajac gromkie brawa.
Tekst: Administrator strony