top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

21 grudnia 2009r w siedzibie Górnośląskiego Związku Metropolitalnego w Katowicach odbyło się podsumowanie konkursu i ogłoszenie wyników. W projekcie brało udział 5 szkół katowickich. Nasza szkoła zajęła 3 miejsce. Zebraliśmy 262kg butelek w ciągu 5 tygodni co dało 1,69kg na ucznia. Zwyciężyła SP 48 z Katowic-Murcek.
 
1. Konkurs „ Mistrz recyklingu” cieszył się w szkole wielkim powodzeniem i zainteresowaniem. Do akcji włączyli się nie tylko uczniowie i ich rodzice, ale również nauczyciele, sąsiedzi i krewni uczniów.
2. Na cotygodniowym apelu poniedziałkowym informowano uczniów o wynikach konkursu w poszczególnych tygodniach.
3. Wyniki konkursu wywieszano na drzwiach szkolnej świetlicy przy wejściu do szkoły.
4. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przeprowadzone w pierwszym dniu akcji pogadanki na tematy związane z recyklingiem opakowań PET poparte prezentacją multimedialną i próbkami produktów otrzymywanych z przeróbki butelek oraz warsztaty ekologiczne.
5. Najbardziej zaangażowani w konkursie byli uczniowie klas młodszych.
6. Szkoda, że konkurs już się skończył, bo jak twierdzą mieszkańcy dzielnicy, trudno jest znaleźć na ulicy i chodnikach jakąkolwiek niepotrzebna butelkę.
 
Wyniki konkursu w szkole:

 I miejsce klasa - 2,39 kg na ucznia
II miejsce klasa I - 2,10 kg na ucznia
III miejsce klasa IV - 1,9 kg na ucznia
IV miejsce klasa III - 1,85 kg na ucznia
V miejsce klasa V - 1,30 kg na ucznia
VI miejsce klasa VI B- 0,85 kg na ucznia
VII miejsce klasa VI A - 0,7 kg na ucznia
Tekst mgr Danuta Krawczyk

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.