21 grudnia 2009r w siedzibie Górnośląskiego Związku Metropolitalnego w Katowicach odbyło się podsumowanie konkursu i ogłoszenie wyników. W projekcie brało udział 5 szkół katowickich. Nasza szkoła zajęła 3 miejsce. Zebraliśmy 262kg butelek w ciągu 5 tygodni co dało 1,69kg na ucznia. Zwyciężyła SP 48 z Katowic-Murcek.

1. Konkurs „ Mistrz recyklingu” cieszył się w szkole wielkim powodzeniem i zainteresowaniem. Do akcji włączyli się nie tylko uczniowie i ich rodzice, ale również nauczyciele, sąsiedzi i krewni uczniów.
2. Na cotygodniowym apelu poniedziałkowym informowano uczniów o wynikach konkursu w poszczególnych tygodniach.
3. Wyniki konkursu wywieszano na drzwiach szkolnej świetlicy przy wejściu do szkoły.
4. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przeprowadzone w pierwszym dniu akcji pogadanki na tematy związane z recyklingiem opakowań PET poparte prezentacją multimedialną i próbkami produktów otrzymywanych z przeróbki butelek oraz warsztaty ekologiczne.
5. Najbardziej zaangażowani w konkursie byli uczniowie klas młodszych.
6. Szkoda, że konkurs już się skończył, bo jak twierdzą mieszkańcy dzielnicy, trudno jest znaleźć na ulicy i chodnikach jakąkolwiek niepotrzebna butelkę.

Wyniki konkursu w szkole:

I miejsce klasa - 2,39 kg na ucznia
II miejsce klasa I - 2,10 kg na ucznia