"Książka kształtuje charakter -  czytanie jako motywacja do rozwoju uzdolnień"

„Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji.
M. Dąbrowska

"...Chciałabym, by moi uczniowie polubili czytanie, by docenili wartość i piękno poezji, by zrozumieli, ile tajemnic można odkryć, spędzając czas sam na sam z książką.

Wychodząc naprzeciw potrzebom edukacyjnym środowiska, w którym pracuję, opracowałam innowację metodyczną zgodną z podstawą programową kształcenia ogólnego.  Jej realizację zaplanowałam na trzy lata, począwszy od klasy IV, skończywszy na VI.

Głównym celem i założeniem innowacji jest maksymalne zaktywizowanie dziecka i nakłonienie go do takiej pracy twórczej wykorzystującej jego uzdolnienia, która zmusza i  zachęca  do sięgnięcia po książkę. Pragnę, aby każdy uczeń mógł odnaleźć w mojej propozycji coś    dla siebie..." (Fragment wstępu)

Autor innowacji: mgr Grażyna Nędzi

1. Wstęp