Czwartego października obchodziliśmy na całym świecie Dzień Zwierząt. Dzień ten zbiega się ze wspomnieniem św. Franciszka z Asyżu patrona zwierząt, ekologów i ekologii. FOTO

W tym dniu organizacje ekologiczne apelują  do wszystkich ludzi aby zmienili swoje zachowanie w stosunku do zwierząt i uświadamiają  im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz. Zwierzęta mają swoje prawa, których powinniśmy przestrzegać. Jest to tym ważniejsze, że przecież jesteśmy od nich silniejsi , one nie mogą się bronić. W starciu z nami, ludźmi, nie mają żadnych szans.

Dnia 12 października odwiedziliśmy Młodzieżowy Dom Kultury w Katowicach Załężu. Uczestniczyliśmy w zajęciach z okazji „Światowego Dnia Zwierząt”. Nasi uczniowie przygotowali informacje i ciekawostki dotyczące zwierząt domowych.

Opowiedzieli również o tym jak należy się opiekować naszymi ulubieńcami. Dzieci z innych szkół z uwagą wysłuchały wystąpienia naszych uczniów i nagrodzili wszystkich brawami.