W dniu dzisiejszym, odświętnie ubrani, zjawiliśmy się prawie w komplecie, na akademii inaugurującej Nowy Rok Szkolny 2014/2015. Sala gimnastyczna pięknie przystrojona, przez krótką chwilę stała się sceną.
Klasy IIIa i IIIb przypomniały nam zakończone, ledwie chwilę temu wakacje, oraz pięknie powitały pierwszoklasistów.
Pani dyrektor przedstawiła zebranym wszystkich nauczycieli oraz przydzielone im klasy.
Był również czas na podsumowania i informacje przydatne rodzicom i uczniom.

Było bardzo miło i sympatycznie, pamiętajmy jednak, że nie zawsze tak było. W obecnym roku bowiem, przypada już 75 rocznica wybuchu II wojny światowej.

II wojna światowa – największy konflikt zbrojny w historii świata, trwający od 1 września 1939 do 2 września 1945 roku (w Europie do 8 maja 1945), obejmujący zasięgiem działań wojennych prawie całą Europę, wschodnią i południowo-wschodnią Azję, północną Afrykę, część Bliskiego Wschodu i wszystkie oceany (żródło  http://pl.wikipedia.org/wiki/II_wojna_światowa)

Pamiętając o tym i ciesząc się życiem w pokoju, uwierzmy w hasło przyświecające obecnej akademii: "Każdy dzień spędzony w szkole może być wspaniałą przygodą"

FOTOGALERIA