"Śniadanie d
aje moc" to program, którego organizatorem jest Partnerstwo dla Zdrowia
(Danone, Lubella należąca do Grupy Maspex Wadowice, marka Biedronka należąca do Grupy Jeronimo Martins oraz Instytutu Matki i Dziecka)
Realizuje go agencja public relations Garden of Words na rzecz Partnerstwa dla Zdrowia.

W tym roku szkolnym odbyła się VI edycja tego programu, którego działania nakierowane są na edukację zdrowotną w kwestii prawidłowego żywienia dzieci. Program ten przekonuje nauczycieli oraz dzieci i ich rodziców do przygotowywania i spożywania zdrowych śniadań, ponieważ śniadanie, to najważniejszy posiłek dnia. To dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.

Nasi uczniowie z klas I - III wraz ze swymi wychowawcami brali w nim udział, bawiąc się
i ucząc jednocześnie.

Dzieci:
- przyrządzały zdrowe posiłki,
- uczyły przedszkolaki tego, czego same się nauczyły o zdrowym odżywianiu,
- w czasie misji śniadaniowych przygotowywały przepisy na zdrowe posiłki, wykonywały je,
a nawet uprawiały własne zioła i warzywa.
- uroczyście obchodziły Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (6.XI.2016)

List z podziękowaniem dla szkoły od patrona programu Partnerstwo Dla Zdrowia

Opis naszych działań związanych z realizacją programu:

16.11.2016 Śniadanie daje moc!,
07.11.2016 Dzień Śniadanie Daje Moc!, finał, drugoklasiści i ich śniadania,