top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!


4 grudnia wszyscy składamy życzenia Barbarom i górnikom, a w naszej szkole w tym dniu bawimy się na szkolnej Barbórce. Tym razem mieliśmy okazję przyjżeć się  śląskim strojom codziennym oraz strojom regionalnym, bowiem tegoroczna Barbórka odbywała się pod hasłem  "Ślonskie łoblyczki".

Do boju stanęły tradycyjnie dwie "rodziny", które zapewniły zgromadzonym licznie gościom i społeczności szkolnej dużo dobrej zabawy. W rywalizacji wzięły udział FAMLIA KNEFLI i FAMILIA SZPYNDLIKÓW, które musiały wykazać się w licznych zabawnych konkursach. Tak więc: chwaliły się znajomością strojów śląskich,  zdolnościami plastycznymi (ozdabianie zapasek kwiatami), zdolnościami tanecznymi (taniec hip hop). Najwięcej radości wzbudziły przedstawicielki rodzin, które zostały ubrane przez swoje "dzieci" ubiorami wybranymi przez nie "na ciemno". 


Oczywiście Barbórka to nie tylko konkurs, to przede wszystkim wspólne śpiewanie i pielęgnowanie zanikającej niestety śląskiej gwary oraz występy uczniów. Klasa Va przybliżyła  mit o Korze i Demeter, występowały też działające w naszej szkole grupy taneczne z tańcami nowoczesnymi i dawnymi, nie zabrakło również pokazu mody śląskich wierszy. 

Całość przygotowała nasza pani Basia, której serdecznie dziękujemy, a całą imprezę poprowadziła pani dyrektor.
Dzięki pomocy Centrum Aktywności Lokalnej działajacej w dzielnicy Załęże nie zabrakło kołoczy, sznity z fetem i słodkiego.

FOTOGALERIA

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.