Nasza szkoła to prawdziwa, sędziwa jubilatka. W piątek 4 kwietnia obchodziliśmy uroczyście jej 110 urodziny.
Na uroczystość przybyli sami świetni goście reprezentujący różne urzędy, szkoły i przedszkola.
Nie zabrakło nauczycieli, którzy uczyli w naszej szkole, naszych uczniów, ich rodziców oraz absolwentów.
Były przemówienia, życzenia, wspomnienia, łzy radosci i wzrudszenia.
Stawili się również wysłannicy patronów medialnych naszego święta.
A oto ich relacje:

Gazeta Wyborcza - "Katowicka podstawówka obchodzi 110. urodziny"

Radio M - "Jubileusz 110 lecia Szkoły Podstawowej na Załężu"

Gość Niedzielny - "110 lat później..."

Przebieg obchdów 110 lecia Skoły Podstawowej nr 22 im Juliusza Słowackiego w Katowicach:

1. Msza św. w Kościele p.w św. Józefa w Katowicach Załężu oraz uroczysty przemarsz do szkoły

2. Część oficjalna

- Część oficjalna - relecja fotograficzna
- Życzenia i gratulacje nadesłane z okazji jubileuszu
- Prezentacja multimedialna przedstawiajaca historię naszej szkoły autorstwa państwa Wójcik
- Lista gości przybyłych na uroczystość.

- Część oficjalną zakończyło przedstawienie fragmentu ‘’Balladyny’’ Juliusza Słowackiego w wykonaniu absolwentów i uczniów w reżyserii pani Anny Garbaciuk nauczycielki języka polskiego. Obsada
 - ‘’Balladyna’’ Juliusza Słowackiego - relacja fotograficzna

3. Zwiedzanie szkoły, oglądanie wystaw okolicznościowych, spotkania po latach...

4. Spotkania przy stole.

5. Popis talentów

- Jako pierwszy wystąpił pan Marcin Szymik, nauczyciel muzyki naszej i nie tylko naszej szkoły. Pan Marcin gra na wielu instrumentach, jest wokalistą zespołu PENSO CHE. Zaśpiewał  piosenkę pt. "Nie powiodę Cię", "Jak chcesz" – piosenki pochodzą z repertuaru zespołu, w którym pan Marcin jest wokalistą.

-  Kolejną występującą osobą była Wiktoria Pawlak z klasy I , uczestniczka wielu konkursów recytatorskich.  Opowiedziała ona w gwarze śląskiej jak to żyją hanysy z gorolami.

- Dziewczęta z klasy VI wystąpiły przed publicznościa w tańcu nowoczesnym.

-  Zespół dziewcząt z klasy trzeciej WESOŁE NUTKI,  wykonał  znane piosenki śląskie na dzwonkach
   chromatycznych
- Uczniowie z  klasy IIb chętnie uczą się tańczyć śląskich tańców. Występowali już na scenie wielokrotnie. Reprezentowali naszą szkołę na Festynie parafialnym, Dniu Sąsiada oraz na naszych szkolnych festynach.
Uczniowie wystapili przed nami w składance tańców ślaskich
-  Zespół z klasy tanecznej z gimnazjum nr 2 w Chorzowie pokazał swoje umiejętności taneczne wystukując rytm za pomocą butów. Tańca i stepowania uczy ich nasza absolwentka Gosia Bernacka.

-  Uczniowie z klasy IIa zadebiutowali na naszej scenie śpiewając i tańcząc do piosenki ,,Imieniny szkoły”.

-  Grupa taneczna pod nazwą „Grupa rodem z Madagaskaru” która powstała przy Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów” wystąpiła dla nas w tańcu nowoczesnym.

- Popis talentów zakończył pana Marcin Szymik, który w duecie z Gosią Bernacką zaśpiewał piosenkę pt. Need you now”

Składamy serdeczne podziękowania wszytkim, krórzy objęli nasz jubileusz swoim patronatem, a więc

Prezydentowi miasta Katowice panu Piotrowi Uszokowi
oraz wszystkim przedstawicielom mediów, których logotypy znajują sie poniżej:

Składamy również podziekowania:

-  Włodarzom miasta Katowice  za wsparcie i pomoc w wydaniu naszej jubileuszowej publikacji,

-  Centrum Kultury Katowice za  oprawę dźwiękowa  dzisiejszej uroczystości a orkiestrze KWK Murcki – Staszic za oprawę  muzyczna przemarszu z kościoła do szkoły.

-  Dziękujmy sponsorom, firmom:
                 - MOJ S. A z Katowic

- Centrum Handlu Hurtowego „ Obroki”  -  Voigt